Soomer testib sel nädalal Aragonis ja on pühapäeval Pärnus stardis

14.07.2020Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) on neljapäeval-reedel testimas Hispaanias Aragonis ning jõuab pühapäeval Pärnusse Eesti meistrivõistluste avaetapi starti.

Kahepäevane test Aragonis ei ole ametlik WSBK/WSSP sarja test, kuid Soomeri sõnul on enamik sõitjaid kohal.

“Kuigi olen vahepeal treeningutel sõitnud, on pikk paus olnud koostööst Kallio Racing meeskonnaga,” ütles Soomer. “See test on ülioluline, et kõik jälle meelde tuletada. Tegu oleks nagu teise hooaja algusega, milleks kõik valmistuvad. Kuna järgnev hooaeg on väga lühike ja intensiivne, tuleb olla kiire kohe esimesest sõidust.”

Soomer jõuab pühapäeva hommikul Pärnusse otse Hispaaniast. "Mulle on see esimene võistlus pea poole aasta jooksul ja ideaalne võimalus enne uuesti algavat MM-hooaega pea jälle võidusõidurežiimi viia," ütles Soomer.

Superbike klassi kvalifikatsioon algab auto24ringil pühapäeval, 19. juulil kell 11:40, võistlussõit kell 17. Eesti meistrivõistluste etapi kohta leiad info siit: https://msport.ee/events/motoringraja-emv-i-etapp-3/

Supersport sarja MM-ist jõuti tänavu pidada vaid avaetapp Austraalias. Hannes sõitis Phillip Islandil välja oma senise karjääri parima, kuuenda koha.

Võistluskalendrit on nüüd muudetud selliselt, et järgmine etapp toimub 2. augustil Hispaanias Jerezi ringrajal. Kokku on hetkel kalendris 12 etappi, neist viimane hilissügisel Kataris. Vaata uuenenud kalendrit täpsemalt: https://www.worldsbk.com/en/calendar