Hannes stardib kolmandale MM-etapile 10. kohalt

06.04.2019Hannes Soomer (MPM WILSport Racedays) stardib homsele Supersport klassi kolmandale MM-etapile Hispaanias Aragonis 10. kohalt.


„Hommikul liikusime vales suunas,“ kommenteeris Soomer kolmanda vabatreeningu 13. kohta. „Kvalifikatsioonis oli olukord parem. Ent viimases sektoris, kus on ainult üks kurv, kaotasin kiirematele 0,6 sekundit. Crew Chief Andrea Ballerini ütles ka, et seal, kus on kurvid, pole meil ehk Hondal mingit probleemi.“ Kahjuks pole Aragon selline rada.


Soomer on hondasõitjatest jätkuvalt kiireim. Ta on kvalifikatsiooni 10nda kohaga suhteliselt rahul, kiireima ringi sõitis ta välja üksi ehk ei saanud kasutada tuulesõitmise eelist. Võistlussõidus usub ta end olevat võimeline 0,3 sekundit kellegi tuules veel maha saama ja soovib heidelda kohtadele esikümnes.


Ilm oli täna Aragonis küll kuiv, aga külm (rada 16 ja õhk 12 kraadi). Homme sõltub palju rehvivalikust – selleks, et pehmet rehvi kasutada, peaks rajatemperatuur olema vähemalt 25 kraadi, vastasel juhul tuleb alla panna kõvem rehv.


Supersport klassi kolmanda vabatreeningu parima aja sõitis austerlane Thomas Gradinger (Kallio Racing), kes võitis ka Superpole kvalifikatsiooni. Hannes Soomeri kaotus talle oli vastavalt 2,143 ja 1,308 sekundit.


Pühapäevane võidusõit Aragonis algab Eesti aja järgi kell 13:15.