Hannes Soomer sõitis täna vabatreeningute neljanda aja

04.09.2020“Alustasime puhtalt lehelt,” ütles täna Hispaanias Aragonis Supersport klassi viiendal MM-etapil vabatreeningutel neljanda aja sõitnud Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha).

Juba nädala eest samas Aragonis toimunud etapil näitas Soomer head kiirust, olles vabatreeningutes esikolmes, kuid katkestas kahjuks mõlemad sõidud. “Alustasime täna samast, kust eelmisel pühapäeval pooleli jätsime,” ütles Soomer. “Möödunud nädalavahetuse sündmused on unustatud ja läheme võistlusele puhtalt lehelt.”

Õhutemperatuur on Aragonis 30 kraadi ringis ning sama kuuma lubab ka laupäevaks-pühapäevaks. Mõlemas tänases vabatreeningus oli taas kiireim itaallane Andrea Locatelli (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team), kellele Soomer kaotas 0,937 sekundit.

Kuna võistlused toimuvad kaks nädalat järjest samal rajal jäi Soomeril ja meeskonnakaaslastel pisut aega ka hinge tõmbamiseks. “Päris hea oli korraks Vahemeres ujumas käia ja ennast võidusõidust välja lülitada. Natuke tegelesin ka kooliasjadega,” ütles Soomer, kes õpib Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

Supersport klassi kvalifikatsioon toimub laupäeval Eesti aja järgi kell 12:40, esimene võistlussõit 16:15, teine pühapäeval kell 13:30.

Enne viiendat etappi hoiab Soomer maailmameistrivõistlustel 39 punktiga kümnendat kohta.

Fotod: SP8images.