Hannes saavutas Assenis 10. koha

22.04.2018Eesti aja järgi pühapäeva pärastlõunal sõideti Hollandis, Asseni ringrajal mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport hooaja neljas etapp. Hannes Soomer alustas võistlust 15. stardiruudust ning kuigi esimese ringi lõpuks pidi ta üldarvestuses ühe koha tagasi andma, siis järgevatel ringidel näitas möödunud aasta European Supersport arvestuse võitja head kiirust. 13. ringi lõpuks oli Hondal sõitev eestlane tõusnud kümnendale kohale. Järelejäänud viie ringi jooksul vahetas Racedays meeskonna sõitja mitmel korral kohti Loris Cresson´i (Yamaha) ja Ayrton Badovini´ga (MV Agusta) ning ületas finišijoone 11. kohal.  Sõidu lõpus selgus, et kuna algselt viiendal kohal lõpetanud Luke Stapleford (Triumph) teenis reeglite rikkumise eest ajakaristuse, siis tõusis eestlane veel koha võrra. Üldarvestuse kümnes koht tähendas seda, et pärast pikka ootust teenis Soomer hooaja esimesed MM-punktid ning mitte ühe, vaid kuus.

"Sõitu tegime veel hommikuse warm upi põhjal muutuse, mis läks õiges suunas ja tegi sõitmise natuke lihtsamaks. Start oli hea aga tagasirgele minnes kaotasin natuke ja jäin tagumisse gruppi. Kui mööda sain oli juba raske järgmist gruppi üksi püüda. Hoog oli aga olemas ja kui oleks natuke parema esimese ringi teinud, oleks olnud võimalus teises grupis püsida, mis on kõige tähtsam. Suured tänud meeskonnale, tundub et saime jälle jalad alla ja natuke enesekindlust peale suhteliselt halba aasta algust tagasi. See ei ole tähtis mitte ainult mulle vaid kogu meeskonnale ja nüüd saab Imolasse minna hea tundega. " - Hannes

Supersport sarja MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast, kui 11.-13.maini sõidetakse Itaalias, Imola ringrajal. Hannes Soomer lõpetas möödunud aastal Itaalia etapi 16.kohal.