Soomer üllatas vihmasel treeningul

02.10.2020“Üks linnuke on jälle kirjas, olen juhtinud MM-i treeningsõitu,” ütles täna Prantsusmaal Magny-Cours’is Supersport klassi seitsmendal MM-etapil vabatreeningutel kuuenda aja sõitnud Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha).

Soomerile juba tuttaval Magny-Cours’i ringrajal on täna külm ja vihmane: temperatuuri näitas vaid 8,5 kraadi ning terve päev sadas paduvihma. Hommikuse esimese treeningsõidu lõpus sõitis Soomer välja kiireima ringiaja 1.57,444, teises treeningsõidus oli ta kuues ning kuues oli Soomeri aeg ka tänase kahe treeningsõidu kokkuvõttes. Kiireim oli britt ja vihmasõidu meister Kyle Smith (GMT94 Yamaha), kellele Soomer kaotas 1,433 sekundit.

“Ilm on küll halb, kuid täna oli hea päev — ratas on käepärane ja tunne mõnus,” ütles Soomer. “Muudatusi me tsikli juures ei teinud, proovisime lihtsalt rajal kohti, kus saaksin kiirem olla. Vihmasõit ei ole kunagi mu tugev külg olnud, selles mõttes oli esimene treeningsõit üllatus.” Teises sõidus, mis oli pisut kuivem, ei õnnestunud tal lisaks päris kiiret ringi teha. Homseks lubab samuti vihma, seega pole tingimuste paranemist loota.

Supersport klassi kvalifikatsioon toimub laupäeval Eesti aja järgi kell 12:40, esimene võistlussõit 16:15, teine pühapäeval kell 13:30.

Enne seitsmendat etappi hoiab Soomer maailmameistrivõistlustel 59 punktiga kümnendat kohta.

Foto: sp8images