Soomer parandas sõidus 9 kohta

25.09.2022Mootorrataste ringrajasõidu MM-võistluste kaheksanda etapi teisel võistluspäeval kümmeldi Hispaaniale omases päikesepaistes ja isegi klassis World SSP suudeti pühapäevane võistlus niimoodi ära pidada, et punased lipud jäid kohtunike märssidesse paigale. Ja kuigi sõidu alguses näis, et punktitabeli liider võib pühapäeval poodiumilt välja jääda, võttis Dominique Aegerter (Yamaha) sõidu lõpuks siiski oma, teenides viienda kuldse duubli käesoleval hooajal. Teiseks tuli Can Oncu (Kawasaki) ja kolmandana astus poodiumile Dynavolt Triumphi sõitja Stefano Manzi, kes alustas tänast võistlust stardikohalt nr 17!

Viimati nimetatu kiituseks tuleb öelda sedagi, et tegelikult ületas itaallane finišijoone teisena, ent Türgi sõitja selja taha tõsteti mees kohtunike otsusel seepärast, et poodiumikoha pärast heideldes vajus ta ühes kurvis üle valgete rajajoonte rohelisele keelualale. Manzi boksinaabrist Hannes Soomer alustas tänast võistlust aga 22. stardikohalt, lõpetades võistluse meeskonnakaaslasest kümme kohta tagapool, ehk kolmeteistkümnendal positsioonil. „Oleme oma ratta juhitavuse väga heaks saanud,“ arvas Hannes pärast sooritust, „Ja kui rehvirõhud on olude kohased, on tegu kiire ja lihtsalt hallatava rattaga.“

Ainsaks kitsaskohaks näis pühapäeval olevat Hannese mootorratta kiirus sirgetel, mistõttu ei suutnud Viimsi mees kiireimatel lõikudel kaasvõistlejate tuules püsida. „Me ei tea praegu, kas asi oli rauas või elektroonikas, kuid pikkadel sirgetel jäin ma konkurentidest maha, mida ei ole lihtne nii tasavägises konkurentsis tagasi teha. Kurvidest väljumised on meil korras ja sektorite ajad samuti, aga enne järgmist etappi peab selgeks saama, miks tsikkel sirgetel teistest maha jääb.“ Kas ja kuidas meeskond sellega hakkama saab, annab kontrollida juba kahe nädala pärast, kui Portugalis leiab aset hooaja üheksas etapp (07-09.10.2022).