Soomer: "Oleme kiired kui me endale jalga ei tulista"

24.09.2022Hispaaniat ei väisata mitte ainult inimloomade pruunistamise või härgade mulgustamise eesmärgil, sest käesoleval nädalavahetusel võõrustavad mässumeelsed katalaanid näiteks mootorrataste ringrajasõidu MM-võistluste kaheksandat etappi. Ja ehkki taevas oli enne esimesi starte ähvardavalt pilves, peeti laupäevased võistlussõidud siiski kuivades, et mitte öelda ideaalsetes oludes, kus rajakatte temperatuur oli 31 kraadi ning õhk selle kohal üheksa pügala võrra jahedam.

Klassi World SSP esimene sõit sai aga harjunust lühem, sest võistlus katkestati avaringil punase lipuga, et esimeses kurvis kukkunud Peter Sebestyeni (Yamaha) tsiklist välja voolanud kütus jõutaks rajajulgestajate poolt ära koristada. Mis võttis pisut aega, mistõttu sõideti pärast teist lähet kaheksateistkümne ringi asemel vaid 12. Esimese sõidu võitis punktitabeli liider Dominique Aegerter (Yamaha), kes asus viiendal ringil juhtima ja libises lõpuks Lorenzo Baldassarri (Yamaha) ja Can Oncu (Kawasaki) eest ära enam kui nelja sekundi jagu.

Dynavolt Triumphi sõitjad alustasid oma sooritust kuuendast ja kaheksandast reast – Stefano Manzi 17. kohalt ning Hannes Soomer temast viis kohta tagapool – ja ehkki mõlemate start õnnestus, ei kulgenud võistluse edasine käik mitte just kõige optimistlikumas võtmes. Stefano Manzil tuli käigukasti rikke tõttu võistlus üheksandalt kohalt pooleli jätta ja palju paremini ei käinud ka Hannes Soomeri käsi, kes hakkas pärast esimest kolme ringi vaikselt taas tahapoole vajuma, lõpetades esimese sõidu 18. kohaga.

„Tegime täna kordusstardis rehvirõhuga näpuka,“ nentis Hannes pärast võistlust. „Pärast teist starti sain sõita kolm normaalset ringi, misjärel tõusis rehvide rõhk taevasse ja ülejäänud võistlusest sai üks pidev kannatamine/meelitamine. Pärast esimesi ringe olnuks tsikli mootoril ühtäkki justkui 300 hj, sest tagumisel rehvil polnud pidamist enam ühegi käiguga. Meil on head tsiklid ja head sõitjad ning me võime olla siin pühapäeval päris kiired, kui me just mingi uue muutuja tõttu endale (taas) ise jalga ei tulista.“