Hannes läheb neljandale MM-etapile neljandalt stardikohalt!

14.04.2019Hannes Soomer (MPM WILSport Racedays) lõpetas täna Hollandis Assenis Supersport klassi neljanda MM-etapi kvalifikatsiooni suurepärase neljanda ajaga.


„Kiire ring tuli tõesti hästi välja,“ oli Soomer oma tulemusega rahul. „Alati saaks muidugi paremini, aga homsesse sõitu läheme kahtlemata väga healt kohalt.“ 10 minutit enne kvalifikatsiooni lõppu tekkis Mahiasel 6. kurvis tehniline probleem ja ta ajas kõige kiiremasse lõiku õli maha, kus seejärel kukkusid Okubo, de Rosa ja Perolari. Sõit katkestati punase lipuga ning selleks ajaks, kui kvalifikatsioon jätkus ja Soomer oli valmis värske rehviga rajale minema, hakkas sadama lund.


„See on minu elus esimene kord, kui kvalifikatsioonis lund sajab,“ ütles Soomer. „Maapind on nii jahe, et lumi ei sula ära.“ Homne rehvivalik sõltub tema sõnul pisut ilmaennustusest, kuid ta arvab, et suudab soodsate tingimuste korral pehme segu välja vedada.


Ilm Assenis väga jahe: õhusooja on 5 ja rajatemperatuur on vaid 6 kraadi.


Superpole'i võitis eile treeninguteski kiireim olnud šveitslane Randy Krummenacher (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team). Hannes Soomer kaotas talle vaid 0,654 sekundit. Hommikuses kolmandas vabatreeningus oli Soomer 10.


Pühapäevane võidusõit algab Eesti aja järgi kell 13:15.