Hannes jahib Tais MM-punkte

15.03.2019„Esimese vabatreeninguga olen rahul, teisega mitte“

Hannes Soomer (MPM WILSport Racedays) näitas täna Tais Supersport klassi maailmameistrivõistluste teisel etapil vabatreeningutes 10. ja 13. aega.

„Esimese vabatreeninguga olen rahul, teine läks aia taha,“ kommenteeris Soomer. „Tegime mootorratta juures ühe muudatuse ja teadsin, et selle sisseviimine peab olema raske. Esimene trenn näitas, et liikusime õiges suunas, kuid teises treeningus kukkusin kolmandal või neljandal ringil, peale mida läks remondile aega ja mootorratas ei allunud enam nii, nagu oleksin soovinud. Õhtul on aega mõelda ja homseks valmistuda.“

Soomeri eesmärk on Austraalias testidel ja kvalifikatsioonides saavutatud esikümnetulemusi parandada ning seetõttu tuleb seadistuses proovida uusi asju. Homses kolmandas vabatreeningus tahab ta teise treeningu kaotuse tagasi teha ning kvalifikatsioonis sõita vähemalt koht kolmandas stardireas.

Tingimused Buriramis on rasked – õhutemperatuur 35-37 kraadi. Soomeri sõnul püüab ta palavusega võidelda spetsiaalsete jookidega ning kastab end enne sõitu minekut vooliku all.

Esimese vabatreeningu parima aja sõitis Federico Caricasulo (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team) , teise Jules Cluzel (GMT94 YAMAHA). Hannes Soomeri kaotus neile oli vastavalt 1,395 ja 1,533 sekundit.

Laupäeval sõidetakse Tais kolmas vabatreening (eesti aja järgi kell 06:55) Superpole (09:05) ja pühapäevane võidusõit algab Eesti aja järgi kell 09:15.